Krūšturu izmēri. Lauma Lingerie izmēru tabula. 80% sieviešu valkā nepareiza izmēra krūšturus. Esi uz ātro ieskrējusi lielveikalā un pirmajā apakšveļas veikalā saproti, ka ir jānopērk krūšturis. Kāds izmērs ir vajadzīgs rada pārdomas un uztraukumu. Paņem pāris krūšturus, kas aptuveni varētu derēt un dodies uz ģērbtuvēm. Pēc ilgas pielaikošanas, izvēlies to, kas Tev šķiet viss piemērotākais un vizuāli vislabāk izskatās. Esi ieguvusi, ko vēlējies, un dodies pie kases.
Kad ģērbies uz kādu svarīgu notikumu, izvelc savu jauni iegādāto krūšturi un saproti, ka
a) tas ir pārāk mazs un spiež;
b) vai tas ir pārāk liels un nesniedz nekādu atbalstu.
Varbūt kāda no Jums atpazina sevi? Tu neesi viena, tā notiek ar daudzām sievietēm, tikai mēs ikdienā ar šiem pārdzīvojumiem maz dalāmies. Apskatot ārzemju pētījumus, statistika ir iespaidīga. Tajos ir norādīts, ka 70-95% sieviešu valkā neatbilstoša izmēra krūšturus. Vai tā vārētu būt arī Latvijā, grūti spriest. Apaksvela.lv cer, ka šie cipari tomēr nav tik lieli. Taču strādājot ar klientēm, noteikti varam teikt, ka liela daļa Latviešu sieviešu nezina un valkā nepareizā izmēra krūšturi. Pētījumos ir norādīts, ka sievietes lielākoties valkā pārāk mazus un cieši piegulošus krūšturus. Mazāk sastopams, ka sievietes valkā lielāka izmēra krūšturus nekā vajadzētu.
Krūšturu izmēri. Šokējoši, bet krūštura izmēri nav standartizēti.
Krūšturu izmēri nav standartizēti, jo tie ir kā “zīmola intelektuālais īpašums“. Tas padara gandrīz neiespējamu patērētājiem atrast pareizo piemērotību, pamatojoties tikai uz izmēru. Neskatoties uz konsekventa izmēra trūkumu, lielākā daļa sieviešu pieturas pie pirmā krūštura izmēra, kas viņiem šķiet piemērots.
Kādas var būt sekas, ja valkājat neatbilstoša izmēra krūšturi?
Krūšu sāpes. Viena no pirmajām lietām, ko varat pamanīt, valkājot nepareiza izmēra krūšturi, ir sāpes krūtīs. Sūdzības ir vairāk raksturīgas sievietēm ar lielākām bļodiņām. Protams, var būt arī citi krūšu sāpju cēloņi, tostarp grūtniecība, barošana ar krūti, menstruācijas un fiziskās aktivitātes — tāpēc noteikti izslēdziet citus cēloņus, pirms konstatējat, ka sāpes ir no Tava krūštura.
Muguras sāpes. Pētījumi liecina, ka lielākas krūtis izraisa muguras sāpes vai vismaz pastiprina esošās sāpes. Labi pieguļošs krūšturis var būt labs risinājums, ja muguras sāpes ir pastāvīgas.
Plecu un kakla sāpes. Sievietēm ar lielākām krūtīm var rasties arī sāpes plecos un kaklā. Krūšturiem, kas paredzēti lielākām krūtīm, bieži ir lielākas lencītes, lai izkliedētu svaru un sniegtu lielāku atbalstu. Tomēr šīs platās lences var izraisīt sāpes plecos, kas var veicināt arī kakla sāpes. Dažreiz pat pareizi pieguļošs krūšturis nevar novērst plecu un kakla sāpes vai citas sāpes. Ja Tev ir pareizi izvēlēts krūšturis, bet joprojām novērojat šos simptomus, iespējams, ir pienācis laiks konsultēties ar savu ārstu.
Ādas nobrāzumi. Pārāk pievilkts krūšturis var viegli izraisīt ādas nobrāzumus. Tad paliek sarkanas līnijas. Varat ne tikai koriģēt krūštura izmēru, bet arī izmantot krūštura apkārtmēra pagarinātāju vai atrast citu krūštura materiālu vai tekstūru. Sporta krūšturiem berzes var būt plaši izplatītas, tad ir jāatrod cita stila krūšturis.
Sāpes ribu apvidū. Krūšturi atrodas tieši uz Tava krūškurvja. Ja valkājat pārāk ciešu apģērbu, tas var savilkties un pat izraisīt sāpes. Iespējams, redzēsiet arī ādas nobrāzumus un berzi. Krūšturi ar stīpiņu parasti ir galvenais sāpju cēlonis. Lai gan šķiet, ka neviens pētījums neliecina, ka tas rada reālus bojājumus Ja jūti diskomfortu, iespējams, ir vērts izpētīt citus krūšturu stilus.
Stājas problēmas. Vairākas no minētajām sāpēm — krūšu, muguras, plecu un kakla sāpēm — var izraisīt sliktu stāju. Sāpes var likt cilvēkam izliekties uz priekšu, cenšoties tās mazināt. Nepareiza stāja faktiski var saasināt muguras, plecu vai kakla sāpes, radot apburto loku.
Vispārējs diskomforts . Visbeidzot, slikti piegulošs krūšturis var vienkārši likt Tev justies neērti. Krūtis var “izkrist” no krūštura, liekot apģērbam neveikli piegulties. Krūštura lencītes var iespiesties Tavā ādā, radot sāpes vai noslīdot no pleciem, liekot Tev tās pastāvīgi vilkt uz augšu.
Priekšlaicīga nokarāšanās. Krūšturi ir paredzēti, lai paceltu Tavas krūtis un sniegtu atbalstu, taču, ja valkā nepareizu izmēru, tie var rīkoties tieši pretēji. Piemēram, kas ir pārāk liels, var atstāt pārāk daudz vietas Tavām krūtīm, nevis nodrošināt tām nepieciešamo atbalstu. Izvairieties no priekšlaicīgas nokarāšanās, profesionāli pielāgojot krūšturi.
Krūšturu izmēri. Kādēļ rodas šāda situācija?
Mēs varam uzdot daudzus jautājumus: kā pareizi izmērīt krūštura izmēru un kā krūštura izmērs faktiski darbojas? Kā krūšturim ir jāpieguļ un cik svarīgi ir saprast, kā individuāla krūšu forma var ietekmēt piegulšanu? Kā piemērots krūšturis var palīdzēt pret krūšu nokarāšanos? Kā tad atrast šo ideālo piemērotību?
Protams, jāskatās platums zem krūškurvja. Pirmais veiktais mērījums ir mērījums zem krūškurvja. Tam ir jābūt stingram mērījumam, jo mērlente nav staipīga kā krūšturis.
Krūšu platums. Nākamais mērījums tiek veikts krūtīs. Lai to izdarītu, mērlentei ir jāatrodas virs krūšu daļas, taču tā jāmēra brīvi.
Krūšturu izmēri. Liela problēma ir tajā, ka nav izmēru standartu. Katram zīmolam ir savas izmēru tabulas. Un sanāk, ka pie katra ražotāja, Tev var būt cits izmērs. Bet ne visas vienmēr gribam iepirkties, tikai pie viena zīmola visu dzīvi. Gribas ko pamainīt, ieraugam pēkšņi ko skaistu. Problēma arī ir tajā, ka daudzas sievietes pat nezina, kā tad krūšturim ir pareizi jāpieguļ vai jāizskatās. To, ka krūštura lencītes ir jāsakārto un tām arī ir ļoti būtiska nozīme.
Pazīmes, kad krūšturis neder
1. Apakšjoslas izmērs ir pārāk liels. Ir svarīgi, lai Tavs apakšjoslas izmērs būtu pareizs, jo no tā nāk lielākā daļa atbalsta. Tā kā 80% no atbalsta nāk no apakšjoslas, ja šis izmērs jau ir pārāk liels, Tev nav cerību iegūt pietiekamu atbalstu. Un tas liecina, ka tas uzkāpj uz Tavas muguras. To var viegli pārbaudīt, stāvot spoguļa priekšā un pagriežoties uz sāniem. Ja josla virzās no priekšpuses uz aizmuguri, ir pienācis laiks jaunam krūšturim vai mazākam izmēram.
2. Noberzēšana. Daudzas sievietes cieš no berzes no sporta krūšturiem. Nobrāzumi var rasties, ja starp ādu un audumu notiek kustība un berze. Apsveriet iespēju pārbaudīt, vai varat atļauties samazināt savu izmēru, lai tas būtu ciešāk pieguļošs.
Ja tas tā nav un Tavs izmērs ir pareizs, tad krūštura dizains vai konstrukcija var nebūt Tev piemērota. Apsver iespēju atteikties no kompresijas stila krūštura. Vai meklē sporta krūšturus ar platākām sastāvdaļām vai apakšējo joslu, ņemot vērā, kur notiek nobrāzumi.
3. Krūtis izlec no apakšas. Dažas sievietes var pamanīt, ka viņu krūtis izkrīt zem krūštura. Šī ir vēl viena pazīme, ka Tev ir vaļīga apakšjosla, jo tā nav cieši pieguļoša Tavai ādai. Apsver iespēju samazināt apakšjoslas izmēru un pārbaudi, vai bļodiņas izmērs ir arī pietiekami liels. Ja Tavas bļodiņas tilpums nav pietiekams, tas varētu būt vēl viens iemesls, kāpēc krūšturis tiek atstumts no ķermeņa.
4. Četru krūšu izskats. Vai konstatēji, ka pastāvīgi velc uz augšu bļodiņu, lai apturētu tās izspiedumu? Tavs bļodiņas izmērs, iespējams, ir pārāk mazs,. Var arī apsvērt krūštura stilu ar lielāku pārklājumu.
5. Sānu krūtis. Šo problēmu var būt grūtāk noteikt. Tomēr, pārbaudot bļodiņas izmēru, pārliecinies, vai visa krūts atrodas bļodiņas tilpumā, nevis virs tās. Palielini izmēru.
6. Krūštura stīpiņas. Ja konstatē, ka krūštura stīpiņas ir neērtas, iespējams, ka valkā nepareizā izmēra krūšturi un tas nav Tev piemērots. Krūštura stīpiņām ir jāatrodas noteiktā vietā, nevis uz krūšu audiem.
8. Liekais audums bļodiņā. Ja atklāj, ka Tavā bļodiņā ir lieks materiāls, tad būs jāsamazina bļodiņas izmērs.
9. Nepiepilda visu bļodiņu. Spraugas kausa augšdaļā ir problēma, kas būs pamanāmāka strukturētāku krūšturu un polsterētu krūšturu gadījumā. Ja, valkājot krūšturi, redzat bļodiņas iekšpusi, apsveriet iespēju samazināt bļodiņas izmēru, lai nodrošinātu, ka tas piepildās.
Krūšturu izmēri -“pareizais” izmērs
Krūšturu izmēri. Lielāko daļu krūštura atbalsta sniedz tieši lente, un tāpēc lentei jābūt cieši pieguļošai. Joslai ir jāatrodas paralēli grīdai, nevis jābrauc uz augšu. Varat pacelt rokas virs galvas, lai pārbaudītu piemērotību. Ja lente brauc uz augšu, tā var būt pārāk liela. Ja tā jūtas neērti saspringta, tā var būt pārāk maza. Siksnām jābūt pietiekami cieši pieguļošām, tās nedrīkst iegrauzties vai nokrist. Jūs varat attiecīgi pielāgot garumu. Stīpiņām nevajadzētu peldēt no krūtīm, sēdēt uz krūtīm vai spiesties sānos. Ja tā ir, izmēģiniet lielāku bļodiņu.
Bļodiņām vienmērīgi jāietver krūtis, neradot izplūdumus vai iegriešanos sānos vai krūšu augšdaļā. Saburzītas bļodiņas ir zīme, ka krūšturis ir pārāk liels. Izlīšana pāri augšai un sāniem nozīmē, ka bļodiņa ir pārāk maza.
Kāpēc var mainīties krūštura izmērs?
Tāpat kā ar apģērbu, arī krūštura izmērs var bieži mainīties, tāpēc ir svarīgi to mērīt tik bieži. Bet kāpēc mainās krūštura izmērs?
Daži no visbiežāk sastopamajiem krūštura izmēra maiņas iemesliem ir:
• Svara zudums vai pieaugums — tikai dažu kilogramu pieņemšanās svarā var ietekmēt krūštura izmēru. Krūtis sastāv no taukaudiem, tāpēc ir svarīgi veikt mērījumus, ja ir būtiskas svara izmaiņas.
• Hormoni – estrogēna un progesterona līmeņa svārstību dēļ krūšu kurvis var mainīties visa cikla laikā.
• Vecums – Tavam vecumam var būt milzīga ietekme uz Tavu izskatu.
• Vingrojumi — ja tikko esi sākusi izmantot jaunu fitnesa režīmu, iespējams, būsi pārsteigta, redzot izmaiņas savās krūtīs! Vingrinājumi, kas nodarbojas ar krūtīm un muguru, var ietekmēt Tava krūštura izmēru.
• Dzimstības kontrole – nav noslēpums, ka hormonālā dzimstības kontrole var ietekmēt Tavu krūštura izmēru! Daudzas sievietes pamana, ka viņu krūšu izmērs palielinās, uzsākot jauna veida dzimstības kontroli. Tāpēc vienmēr ir vērts veikt mērījumus, kad veicat izmaiņas.
Pareiza piegulēšana ir komforta, formas un – pats galvenais – krūšu veselības atslēga!
Secinājumi par krūštura izmēriem
Izmantojot šādu informāciju, mēs visas varam kļūt pārliecinātākas, nosakot pareizo izmēru, kad iepērkamies. Lūdzu, ņem vērā, ka pastāv dažādu formu krūšturi, un dažas formas vienkārši var neatbilst Tavam ķermenim.
Krūštura izmēri ir līdzīgi apģērba izmēriem. Mēs varam būt dažāda izmēra dažādos veikalos, tāpēc nedomājiet, ka visur esat vienāda izmēra. Turklāt ne visi krūšturi tiks izgatavoti vislabākajā kvalitātē. Tāpēc pārliecinies, ka iepērcies cienījamā vietā, ideālā gadījumā apakšveļas specializētā veikalā.
Krūšturu izmēri. Meklējiet šīs pazīmes, ka krūšturis ir pareizi piemērots.
Ja krūšturis pieguļ pareizi, tas ērti iederēsies ap krūtīm bez saspiešanas vai spraugām. Krūštura priekšējai daļai starp krūtīm ir jāatrodas vienā līmenī ar ādu, un joslai vajadzētu justies ērti, bet ne iespiestai.
Lentei jābūt horizontālai pāri mugurai, nevis jāraujas uz augšu. Bļodiņas stīpiņai ir jāatrodas ap Tavu krūšu audiem, nevis uz tiem. Lai krūšturis piegulētu, pārliecinies, vai krūštura lencītes ir pareizi noregulētas. Tavs krūštura izmērs var atšķirties atkarībā no stila.
Lai gan izmantojamo krūštura izmēru var izmantot kā vadlīniju, varam arī pievērst lielāku uzmanību krūštura “izskatam un sajūtai”, nevis izmēram uz etiķetes. Daudzas sievietes veikalā pavada stundu vai vairāk, mēģinot pielaikot krūšturus, lai atrastu sev piemērotāko,. Ja pasutāt tiešsaistē, pārliecinies, vai pārdevējam ir laba atgriešanas politika.
Pērkot krūšturi, pirmajam vienmēr ir jābūt komfortam. Tāpat svarīgi valkāt pareizo krūšturi īstajam gadījumam. Piemēram, vingrojot bez atbalstoša sporta krūštura, var rasties sāpes.
Cik bieži jāpārvērtē krūštura izmērs?
Krūšturu izmēri. Ikreiz, kad sieviete pieņemas svarā vai zaudē svaru vai piedzīvo dzīves pārmaiņas. Piemēram, grūtniecību vai menopauzi, ir pienācis laiks atkārtoti novērtēt krūštura piemērotību.
Sievietēm arī jāseko līdzi, kā pieguļ viņu krūšturi. Pēc regulāras lietošanas visi krūšturi zaudēs formu un nederēs. Apmēram reizi sešos mēnešos vajag pārvērtēt, vai krūšturis joprojām ir labi pieguļošs, lai gan daudzi krūšturi kalpos daudz ilgāk.
Lai pagarinātu krūštura kalpošanas laiku, iesakām mazgāt krūšturus vēsā ūdenī. Izmantojot maigus mazgāšanas līdzekļus, un izkārt tos, lai tie nožūtu. Iesakām regulāri mazgāt krūšturus, jo netīrumi, sviedri un eļļas var ātrāk noārdīt krūštura šķiedras.
Vari mūs atrast Facebook un Instagram vietnēs. Sociālos tīklos dalāmies ar dažādu noderīgu informāciju par apakšveļu, kā arī akciju un dažādiem citiem izdevīgiem piedāvājumiem! Citus bloga rakstus vari lasīt sadaļā “Blogs“